بهترین کارخانجات تولید نبشی در بازار

بهترین کارخانجات تولید نبشی در بازار

نبشی (Angle Bar) پروفیل L شکلی است که کاربردهای بسیاری در صنعت دارد. نبشی ها معمولا از جنس فولاد ST52 ، ST37 و یا ST44 تولید می شوند. نبشی استنلس استیل با گرید ۳۰۴ نیز تولید می گردد که مناسب استفاده در ماشین آلات مرتبط با صنایع غذایی و بهداشتی است.

انواع نبشی

دو بال عمود بر یکدیگر پروفیل نبشی را تشکیل می دهد و در دو نوع سبک و سنگین در بازار موجود است. بال نبشی معمولا مساوی است اما در موارد خاص به صورت بال نامساوی نیز تولید می شود. نبشی های تولید شده در ایران از سایز ۳ تا ۱۲ موجود است که این اعداد معرف طول بال به سانتی متر است. در بازار برای خرید پروفیل نبشی مشخصه دیگری اعلام می گردد که ضخامت بال است. برای مثال نبشی ۴ گوشت ۳، معرف نبشی ای است که طول بال های آن ۴ سانتی متر با ضخامت ۳ میلی متر است. پروفیل نبشی عموما در متراژ ۶ و ۱۲ متری تولی می شود.

انواع نبشی موجود در بازار

ابعاد نبشی های موجود در بازار
ابعاد نبشی های موجود در بازار

بهترین کارخانجات تولید نبشی در بازار ایران

کیفیت آنالیز، یکنواختی فرم و وزن از عواملی هستند که قیمت نبشی را تعیین می کند. کارخانجات متعددی در ایران تولید نبشی نورد شده و یا خم کاری شده می کنند که کیفیت محصول نهایی آن ها با یکدیگر متفاوت است.

در این میان کارخانه نورد آریان فولاد واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در بین تولید کنندگان پروفیل نبشی با کیفیت ترین محصول را تولید می کند. این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰۰ متر مربع در کیلومتر ۱۵ جاده بوئین زهرا اشتهارد و در منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین واقع گردیده است و دارای بیش از ۱۰۰۰ نفر نیرو می باشد.

بندیل تیرآهن چیست ؟
بخوانید

شکفته مشهد، فولاد ناب تبریز، مگا استیل، آونگان و کارخانه منظومه به ترتیب از دیگر تولید کنندگان با کیفیت نبشی در بازار ایران به شمار می روند.